FAQ

Zamknij
Partnerzy Poznań Wicewojewoda Wielkopolski KKS LECH Poznań KKS LECH Poznań ZAIKS Sponsor Główny Żywiec Sponsorzy Akamedic Goodgo Baker Street Bilety24 Fabryka Formy Termy Maltańskie Wee
producent Jeden Uniwersytet Organizatorzy PSSUP SSNUPi

FAQ

1. Gdzie mogę znaleźć informacje o Juwenaliach?

Wszystkie mniej i bardziej istotne informacje znajdziecie na www.juwenalia.poznan.pl. Odsyłamy Was również do social media –  nasz profil na Facebooku jest aktualizowany na bieżąco: www.facebook.com/juwenaliapoznan

2. Dlaczego w tym roku nie ma Pochodu Juwenaliowego?

Czas na zmiany. Pochód Juwenaliowy, pełen radości, kolorów i spelndoru, jednak przechodzi do historii jako miłe wspomnienie, a na jego miejsce przygotowujemy dla Was Bieg Juwenaliowy. Chcemy promować zdrowy tryb życia, szybciej dotrzeć na imprezę, a także zrobić coś dobrego dla świata, jest to bowiem również akcja charytatywna. Niewielki dystans (5km), dla obecnych studentów oraz absolwentów naszych uczelni, a dodatkowo motyw przebieranek zostawiamy. Więcej info tutaj.

3. W jaki sposób dojechać na Juwenalia?

Tak jak w zeszłym roku, zapraszamy Was na teren przy INEA Stadionie. Więcej info tutaj.

4. Gdzie znajdę informację odnośnie harmonogramu Juwenaliów?

Wszystkie info dotyczące rozkładu jazdy znajdziesz na stronie www.juwenalia.poznan.pl i www.facebook.com/juwenaliapoznan

5. Czy Prezydent Poznania serio oddaje nam władzę? Kto może kandydować na jego stanowisko? Dużo płacą?

Klucz do bram miasta to tylko symboliczna tradycja (ale jeśli ktoś ma ambicję, by stać się Prezydentem, to gratulujemy!). Podczas Juwenaliów na mieście jest wuchta wiary z poznańskich uniwerków i nie tylko. Mogą dziać się różne rzeczy, więc wspólnie dbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

6. Ile kosztują bilety? Więcej niż miesięczny?

Dla studentów (z ważną legitymacją studencką) wjazd za free, więc to chyba całkiem ciekawy układ, nie? Reszta Świata musi kupić bilet: jednodniowe – do 10 maja 15 zł, po 10 maja 20 zł, w dniu imprezy 25 zł, karnety czterodniowe – do 10 maja 45 zł, po 10 maja 60 zł, w dniu imprezy 75 zł – wszystkie do nabycia w sieci sklepów Empik oraz naszych kasach biletowych.

7. Czy osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Festiwalu?

Festiwal jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Nieletni mogą uczestniczyć w Juwenaliach tylko z prawnym opiekunem. Osoby niepełnoletnie również płacą ze wejście na teren Festiwalu.

8. Jakie atrakcje czekają na uczestników Juwenaliów w tym roku?

Atrakcji będzie bez liku! Przygotowane zostaną 2 sceny: główna  oraz mniejsza z muzyką elektroniczną. Na terenie znajdzie się Forum Juwenaliowe, podczas którego podejmiemy tematy dotyczące studentów naszego miasta. Kolejną atrakcją będzie Miasteczko Żywca – koniecznie musicie tam zajrzeć!

9. Co mogę, a czego nie mogę wnieść na teren Festiwalu?

Spory zapas energii

Koce, parasole, kurtki, gotówka, telefon z aparatami i „netem”…

Na teren festiwalu nie można wnosić żadnych napojów. Lepiej pozbyć się też niebezpiecznych przedmiotów typu nóż, gaz pieprzowy, granat itp. Wszystko co ochrona uzna za nieodpowiednie, zostanie skonfiskowane.

10. Jakiej pogody spodziewacie się na Juwe?

Jak zwykle słonecznej! Abonament już wykupiony, ale wiecie jak to jest z tymi koncernami pogodowym

(Sukcesywnie odprawiamy też modły o Słońce i tańczymy taniec Pięknej Pogody – mamy nadzieję, że to pomoże)

11. Kto mi pomoże, jeśli oberwę?

Żeby zapewnić Wam bezpieczeństwo na terenie imprezy, będzie on zabezpieczony przez firmę ochroniarską RAK-SERVICE, dlatego nie powinno dochodzić do jakichkolwiek zagrożeń. Jeśli jednak kogoś “poniesie melanż” bądź zwyczajnie źle się poczuje będą pełnili dyżur ratownicy medyczni. Na mapce został zaznaczony główny punkt medyczny. Pomagać im będzie również Straż Studencka. Pamiętajcie, żeby dbać o bezpieczeństwo i zdrowie innych uczestników, jeśli tylko zobaczycie kogoś w potrzebie – REAGUJCIE!

12. Czy muszę mieć podbitą legitymację, żeby wejść na teren imprezy?

Tak. Jeśli chcecie wejść na teren imprezy za darmo, należy okazać podbitą legitymację studencką.

13. Jest pechowy, więc go nie ma.

14. Jakie zespoły zagrają na Juwenaliach? Jakich dużych nazwisk możemy się spodziewać?

Same najlepsze 😉 Lista jest długa i barwna. Znajdziecie na niej m.in. Happysad, Marię Peszek, Come, Luxtorpedę czy Palucha. Na fanpage’u oraz stronie w zakładce “line-up” możecie sprawdzić wszystkich artystów którzy pojawią się na Naszym festiwalu.

15. Czy wystąpią jakieś zespoły reprezentujące studencką brać?

Oczywiście! Przewidujemy konkurs, w wyniku którego wyłonimy 3 najlepsze zespoły, które będą reprezentowały naszą społeczność. Więcej info wkrótce – śledźcie nasz fanpage ;).

16. Czy na terenie Festiwalu będzie możliwość zakupienia czegoś do jedzenia? Piwo jest kwestią oczywistą.

Tak, na terenie imprezy będą stoiska gastronomiczne oferujące Wam szeroki wybór jedzenia, napojów bezalkoholowych i oczywiście z piwem

17. Jak wygląda sposób płacenia na Juwenaliach?

W specjalnych budkach wymieniacie bejmy (pieniądze, hajs, mamonę) na żetony, które z kolei wymieniacie na wszystkie niezbędne napoje i jedzenie.

18. W jaki sposób kontaktować się z organizatorami?

Możecie zadzwonić, napisać maila lub nawet się spotkać osobiście jeżeli to konieczne. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie w zakładce „kontakt”

19. Czy zdążymy przed inwazją Putina/UFO/Zombie?

Nie zapomnijcie o Hiszpańskiej Inkwizycji! Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji…

20. Co zrobić ze zdjęciami i filmami z Juwenaliów?

Róbcie zdjęcia i filmy, a potem oznaczajcie Juwenalia Poznań! Niech szeroko niesie się wieść o najlepszej studenckiej imprezie w Polsce

21. Gdzie można usłyszeć o Juwenaliach?

U naszych patronów medialnych jak: ESKA, Freshmag, klubowa.pl, dlaStudenta.pl.

22. Za czyj hajs balujemy?

Wspiera nas nasz główny sponsor – Żywiec, sponsorzy: AKAMEDIC, biuro podróży Goodgo, klub muzyczny Baker Street.

Wspiera nas również Miasto Poznań, KKS Lech Poznań, oraz Wasze Samorządy Studenckie i Uczelnie.

23. Czy podczas Juwenaliów można coś wygrać?

Życie. A tak poza tym , na pewno będziecie mogli uczestniczyć w konkursach na scenie i na terenie imprezy. Nagrody: wyjazd na Campus Studencki 2015 od Goodgo.pl, gadżety od sponsorów i partnerów oraz wiele innych…

24. Czy Lech wygra ligę??

Niestety nie mamy w stu procentach potwierdzonej informacji na ten temat

25.Czy studenci z innych miast mogą się bawić razem z nami?

Jak najbardziej. Zapraszamy wszystkich studentów i osoby pełnoletnie

26. Czy można przyprowadzić zwierzęta?

Niestety ze względów bezpieczeństwa zarówno zwierząt przed uczestnikami jak i uczestników przed zwierzakami nie będą one wpuszczane na teren festiwalu.

27. Dlaczego nie znamy jeszcze miejsca Juwenaliów??

Zeszłoroczne miejsce spełniło wszelkie nasze potrzeby zarówno przestrzenne jak i bezpieczeństwa i wprowadziły Poznańskie Juwenalia na kolejny poziom dlatego też chcielibyśmy i w tym roku tam je zorganizować. Niestety musimy jeszcze chwilę poczekać aż rozstrzygną się rozgrywki w Ekstraklasie.

28. Czy dostaniemy zwolnienie z zajęć z powodu juwenaliów?

Nope. Z tego co nam wiadomo studencki weekend zaczyna się w czwartek, więc zwolnień nie przewidujemy lecz ta decyzja należy już do Władz Rektorskich na uczelniach

29. Łazienka jest zamknięta! Masz śrubokręt?

NIE! PRZECIEŻ MÓWILIŚMY JUŻ O NIEBEZPIECZNYCH NARZĘDZIACH!!!

Copyright © Juwenalia Poznań 2016
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań