FAQ

Partnerzy Poznań Wicewojewoda Wielkopolski KKS LECH Poznań Sponsor Główny Żywiec Sponsorzy BZ WBK Akamedic

FAQ

1. Gdzie mogę znaleźć informacje o Juwenaliach?

Wszystkie mniej i bardziej istotne informacje znajdziecie na www.juwenalia.poznan.pl. Odsyłamy Was również do social media –  nasz profil na Facebooku jest aktualizowany na bieżąco: www.facebook.com/juwenaliapoznan

2. Czym jest Wielki Pochód Studencki i z czym to się je?

Wielki Pochód Studencki jest organizowany co roku. Ma na celu prezentację poznańskich uczelni i oczywiście dobrą zabawę ;) Każda uczelnia interpretuje temat, który w tym roku brzmi “Obrady Okrągłego Stołu”. Zaczynamy o 17:00, wyruszamy spod Areny i zmierzamy w kierunku INEA Stadionu na Bułgarskiej. Najlepiej oceniona uczelnia zgarnia sporą ilość napojów stymulujących! Więcej info tutaj

3. W jaki sposób dojechać na Juwenalia?

Polecamy stronę „Dojazd na Juwe” lub ZTM Poznań. Na stronie zamieszczona jest również mapka, która w obrazowy i prosty sposób pokaże Wam, jak możecie dotrzeć w okolice Stadionu.

4. Gdzie znajdę informację odnośnie harmonogramu Juwenaliów?

Wszystkie info dotyczące rozkładu jazdy znajdziesz na stronie www.juwenalia.poznan.pl i www.facebook.com/juwenaliapoznan

5. Czy Prezydent Poznania serio oddaje nam władzę? Kto może kandydować na jego stanowisko? Dużo płacą?

Klucz do bram miasta to tylko symboliczna tradycja (ale jeśli ktoś ma ambicję, by stać się Prezydentem, to gratulujemy!). Podczas Juwenaliów na mieście jest wuchta wiary z poznańskich uniwerków i nie tylko. Mogą dziać się różne rzeczy, więc wspólnie dbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

6. Ile kosztują bilety? Więcej niż miesięczny?

Dla studentów (z ważną legitymacją studencką) wjazd za free, więc to chyba całkiem ciekawy układ, nie? Reszta Świata musi kupić bilet: jednodniowe – do 15 maja 10 zł, po 15 maja 15 zł, w dniu imprezy 20 zł, karnety czterodniowe – do 5 czerwca 30 zł, po 5 czerwca 60 zł – wszystkie do nabycia w sieci sklepów Empik oraz na www.ebilet.pl po weekendzie majowym.

7. Czy osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Festiwalu?

Festiwal jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Nieletni mogą uczestniczyć w Juwenaliach tylko z prawnym opiekunem. Osoby niepełnoletnie również płacą ze wejście na teren Festiwalu.

8. Jakie atrakcje czekają na uczestników Juwenaliów w tym roku?

Atrakcji będzie bez liku! Przygotowane zostaną 2 sceny: główna  oraz mniejsza z muzyką elektroniczną. Na terenie znajdą się też hala sferyczna z DJ’ami i konkursami (m. in mistrzostwa w “papier – kamień – nożyce”). Kolejną atrakcją będzie Miasteczko Żywca – koniecznie musicie tam wpaść!

9. Co mogę, a czego nie mogę wnieść na teren Festiwalu?

Powinniście zabrać ze sobą dużą dozę dobrego humoru ;)
Na teren festiwalu nie można wnosić żadnych napojów. Lepiej pozbyć się też niebezpiecznych przedmiotów typu nóż, gaz pieprzowy, granat itp. Wszystko co ochrona uzna za nieodpowiednie, zostanie skonfiskowane.

10. Jakiej pogody spodziewacie się na Juwe?

Jak zwykle słonecznej! Abonament już wykupiony, ale wiecie jak to jest z tymi koncernami pogodowym ;)
(Sukcesywnie odprawiamy też modły o Słońce i tańczymy taniec Pięknej Pogody – mamy nadzieję, że to pomoże)

11. Kto mi pomoże, jeśli oberwę w głowę?

Żeby zapewnić Wam bezpieczeństwo na terenie imprezy, będą pełnili dyżur ratownicy medyczni. Na mapce został zaznaczony główny punkt medyczny. Pomagać im będzie również Straż Studencka. Jeśli ktokolwiek z Was się źle poczuje, możecie się do nich zgłosić. Pamiętajcie, żeby dbać o bezpieczeństwo i zdrowie innych uczestników, jeśli tylko zobaczycie kogoś w potrzebie – REAGUJCIE!

12. Czy muszę mięć podbitą legitymację, żeby wejść na teren imprezy?

Tak. Jeśli chcecie wejść na teren imprezy za darmo, należy okazać podbitą legitymację studencką.

13. Zastanawia mnie dlaczego Żywiec został głównym sponsorem Juwenaliów.

Żeby życie miało smaczek… A tak serio, Żywiec zapewnia nam moc atrakcji, m. in. największe w Polsce piwne miasteczko Żywca oraz nowe smaki piwa, które koniecznie musicie spróbować.

14. Dlaczego motywem przewodnim pochodu są Obrady Okrągłego Stołu? Wiecie jak trudno dostać porządną zbroję w tych czasach?!

Chodzi o Obrady Okrągłego Stołu z 1989 roku. Obchodzimy 25-lecie i chcemy uczcić walkę o wolną Polskę oraz pokazać, że Młodzi pamiętają i są wdzięczni wszystkim, dzięki którym możemy świętować w niepodległym państwie.

15. Kto mnie obroni jeśli ktoś będzie chciał mnie „skroić z bejmów”?

Teren imprezy będzie zabezpieczony przez firmę ochroniarską RAK-SERVICE. Na miejscu będzie też Straż Studencka, która również czuwa nad Waszym bezpieczeństwem. Jeśli zobaczycie, że dzieje się coś niebezpiecznego, dajcie im znać!

16. Jakie zespoły zagrają na Juwenaliach? Jakich dużych nazwisk możemy się spodziewać?

Same najlepsze ;) Lista jest długa i barwna. Znajdziecie na niej m.in. Kult, Kamp!, Strachy na Lachy, Sokoła i Marysię Starostę, Zeusa, Te-Tris’a, Rust’ów.  Na naszym fanpage’u oraz stronie w zakładce line-up dowiecie się o tym czegoś więcej

17. Czy na terenie Festiwalu będzie możliwość zakupienia czegoś do jedzenia? Piwo jest kwestią oczywistą.

Tak, na terenie imprezy będą stoiska gastronomiczne oferujące Wam szeroki wybór jedzenia, napojów bezalkoholowych i oczywiście z piwem ;)

18. W jaki sposób kontaktować się z organizatorami?

Możecie zadzwonić, napisać maila lub nawet się spotkać osobiście jeżeli to konieczne. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie w zakładce „kontakt”

19. Czy zdążymy przed inwazją Putina/UFO/Zombie?

Nie zapomnijcie o Hiszpańskiej Inkwizycji! Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji…

20. Co zrobić ze zdjęciami i filmami z Juwenaliów? Czy cenzura sprzed 1989 wciąż obowiązuje?

Róbcie zdjęcia i filmy, a potem oznaczajcie Juwenalia Poznań! Niech wieść o najlepszej studenckiej imprezie w Polsce się niesie ;)

21. Gdzie można usłyszeć o Juwenaliach?

U naszych patronów medialnych jak RMF MAXXX, Freshmag, dlastudenta.pl, klubowa.pl, WTK, epoznan.pl, Głos Wielkopolski, Naszemiasto.pl, 

22. Za czyj hajs balujemy?

Wspiera nas: główny sponsor: Żywiec, sponsorzy: BZ WBK, Santander Universidades, biuro podróży Goodgo, klub muzyczny Baker Street, Fabryka Formy, 

Wspiera nas również Miasto Poznań, KKS Lech Poznań, oraz Wasze Samorządy Studenckie i Uczelnie.

23. Czy podczas Juwenaliów można coś wygrać?

Życie ;) A tak poza tym , na pewno będziecie mogli uczestniczyć w konkursach na scenie i na terenie imprezy. Nagrody: wyjazd zagraniczny ufundowany przez Goodgo.pl, gadżety od sponsorów i partnerów oraz wiele innych…

24. Czy Bóg istnieje?

Niestety nie mamy w stu procentach potwierdzonej informacji na ten temat ;)

25.Czy studenci z innych miast mogą się bawić razem z nami?

Jak najbardziej. Zapraszamy wszystkich studentów i osoby pełnoletnie ;)

26. Czy można przyprowadzić zwierzęta i/lub dziewczynę/chłopaka?

Nawet jeśli traktujecie swoich partnerów jak tchórzofretkę możecie ich zabrać na Juwenalia. Jest to nawet wskazane ;) Co do prawdziwych zwierząt, odpuście sobie. Może to powodować zagrożenie dla nich i uczestników imprezy. Ochrona nie będzie wpuszczała zwierząt na teren festiwalu.

27. Dlaczego Juwenalia zmieniły miejscówkę?

Zmieniły miejscówkę, ponieważ w życiu potrzebne są zmiany ;) Nowy teren daje nam dużo więcej swobody i miejsca na świętowanie na ponad 4 ha! Dużo większe możliwości nowego miejsca i niesamowite otoczenie INEA Stadionu wprowadzają festiwal na całkowicie nowy level.

28. Czy dostaniemy zwolnienie z zajęć z powodu kaca po juwenaliach?

Nope. Z tego co nam wiadomo studencki weekend zaczyna się w czwartek, więc zwolnień nie przewidujemy ;)

29. Łazienka jest zamknięta! Masz śrubokręt?

NIE! PRZECIEŻ MÓWILIŚMY JUŻ O NIEBEZPIECZNYCH NARZĘDZIACH!!!

30. Jak wygląda sposób płacenia na Juwenaliach?

W specjalnych budkach wymieniacie bejmy (pieniądze, hajs, mamonę) na żetony, które z kolei wymieniacie na wszystkie niezbędne napoje i jedzenie.

31. Czy wystąpią jakieś zespoły reprezentujące studencką brać?

Oczywiście! Przewidujemy konkurs, w wyniku którego wyłonimy 3 najlepsze zespoły, które będą reprezentowały naszą społeczność. Więcej info wkrótce – śledźcie nasz fanpage ;).

32. Jakie przedmioty mogą się przydać podczas Juwenaliów?

Koce, parasole, kurtki, gotówka, telefon z aparatami i „netem”…

Copyright © Juwenalia Poznań 2014
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań