Forum Juwe

Zamknij
producent Jeden Uniwersytet Organizatorzy PSSUP SSNUPi

Forum Juwe

„Dyskusyjne Forum Juwenaliowe” od 2 lat jest nierozłączną częścią poznańskich Juwenaliów. Polega ono na omówieniu różnych bloków tematycznych w formie luźnego wykładu i późniejszej dyskusji. Wyrażanie własnego zdania, logiczne przedstawianie argumentów, a także ugruntowanie swoich poglądów w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. To wszystko pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji i pomaga w odnajdywaniu się w codziennym życiu.

Podczas Forum studenci mają możliwość wyrażania własnego zdania, wysłuchania kolegów, wymiany doświadczeń, a także mogą zapoznać się z opiniami osób starszych pochodzących z różnych środowisk społecznych.

Wielokrotnie można spotkać się z opinią, iż studenci dbają tylko o dobrą zabawę, a polityka, gospodarka czy inne nurtujące społeczeństwo tematy ich nie dotyczą. Podczas tych spotkań można było zobaczyć, jak bardzo te opinie odbiegają od rzeczywistości. Większość z nas, studentów interesuje się sytuacją panującą na świecie. Spotkania prowadzone są zarówno przez wykładowców akademickich jak i osoby z zewnątrz.

W latach ubiegłych poruszaliśmy między innymi takie tematy jak „Kara śmierci – za czy przeciw”  prowadzone przez dr Adama Szymaniaka z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, „Lech Poznań kiedyś dziś i w przyszłości”, który poprowadził były piłkarz Lecha Poznań Jarosław Araszkiewicz , a także  Uzależnienia XXI wieku – zagrożenia smartfonizacji i social mediów, o których opowiadali Marcin Kasperski i Maciej Ślęczka, czy Jedzenia nigdy dość –  blok tematyczny prowadzony przez Macieja Blatkiewicza z Wygrywam z anoreksją.

Copyright © Juwenalia Poznań 2017
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań