Forum Juwe

Zamknij

Forum Juwe

„Dyskusyjne Forum Juwenaliowe” od 2 lat jest nierozłączną częścią poznańskich Juwenaliów. Polega ono na omówieniu różnych bloków tematycznych w formie luźnego wykładu i późniejszej dyskusji. Wyrażanie własnego zdania, logiczne przedstawianie argumentów, a także ugruntowanie swoich poglądów w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. To wszystko pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji i pomaga w odnajdywaniu się w codziennym życiu.

Podczas Forum studenci mają możliwość wyrażania własnego zdania, wysłuchania kolegów, wymiany doświadczeń, a także mogą zapoznać się z opiniami osób starszych pochodzących z różnych środowisk społecznych.

Wielokrotnie można spotkać się z opinią, iż studenci dbają tylko o dobrą zabawę, a polityka, gospodarka czy inne nurtujące społeczeństwo tematy ich nie dotyczą. Podczas tych spotkań można było zobaczyć, jak bardzo te opinie odbiegają od rzeczywistości. Większość z nas, studentów interesuje się sytuacją panującą na świecie. Spotkania prowadzone są zarówno przez wykładowców akademickich jak i osoby z zewnątrz.

W latach ubiegłych poruszaliśmy między innymi takie tematy jak „Kara śmierci – za czy przeciw”  prowadzone przez dr Adama Szymaniaka z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, „Lech Poznań kiedyś dziś i w przyszłości”, który poprowadził były piłkarz Lecha Poznań Jarosław Araszkiewicz , a także  Uzależnienia XXI wieku – zagrożenia smartfonizacji i social mediów, o których opowiadali Marcin Kasperski i Maciej Ślęczka, czy Jedzenia nigdy dość –  blok tematyczny prowadzony przez Macieja Blatkiewicza z Wygrywam z anoreksją.

 

„STIs – złap je wszystkie”

STI – złap je wszystkie! Czy wiesz, że zakażenie się jedną z chorób przenoszonych drogą płciową znacząco ułatwia zakażenie się kolejną? Co zrobić, aby zebrać je wszystkie – bądź – jak też kto woli – ich nie zebrać, dowiecie się podczas 45-minutowej prelekcji. Choroby i infekcje przenoszone drogą płciową stanowią ciągle nierozwiązany, nawracający problem trawiący wiele społeczeństw na całym świecie, zarówno w środowisku ludzi młodych jak I starszych. Jak się przed nimi uchronić? Jak je wykryć? Co zrobić gdy jednak jakąś złapiemy? Na te wszystkie pytania odpowiedzi otrzymacie podczas naszego spotkania.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez 129 organizacji krajowych należą do niej studenci ze 121 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 000 000 młodych ludzi na świecie. Ze względu organizacyjnych, IFMSA podzielona jest na szereg Programów Stałych. Projekt „Peer Education” działa w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (Standing Committee on Reproductive Health including AIDS; SCORA). Celem projektu jest przekazanie podstawowych wiadomości dotyczących chorób przenoszonych drogą płciowych (sexually transmitted illnesses, STI) i prewencji chorób układu rozrodczego (antykoncepcja, edukacja ginekologiczna i urologiczna) zgodnie z zaleceniami WHO.

 

Pokaz filmu kina niezależnego

Przed Wami kolejny panel naszego Forum Juwenaliowego: OFFeliada!

A cóż to takiego?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=-uyqt6Gb8xY

Po raz pierwszy na naszym Forum zagości kino, i to nie byle jakie. Specjalnie dla Was zorganizujemy pokaz wybranych filmów z Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „Offeliada”, którego jubileuszowa, 10. edycja odbyła się w Gnieźnie w listopadzie ubiegłego roku.

Próbki najlepszego polskiego kina offowego oraz kilka słów o samym festiwalu przybliżą przedstawiciele organizatora festiwalu: Wiktor Koliński i Damazy Gandurski.

Na pokazy zapraszamy w piątek od godziny 19! Nie może Was zabraknąć!

Poza tym gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony OFFeliady na facebook’u.

 

 „Pieszo przez puszczę”

W dzisiejszych czasach ciężko jest ludziom znaleźć miejsce dzięki, któremu choć na chwilę można odciąć się od hałasu, zgiełku miast i ciągłego pośpiechu. Las jest miejscem magicznym w którym każdy z nas może się zatrzymać, odetchnąć choć na chwilę. Las to przede wszystkim szum drzew, ptaków śpiew i cisza, która ukoi każdą duszę…

W Polsce jest wiele przepięknych kompleksów leśnych, które niestety zostały przez nas nieco zapomniane… Dlatego też powstał projekt „Piechur- pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce”, którego celem jest poznanie i promocja dzikich terenów polskich puszczy. Celem niniejszego projektu jest również zachęcanie ludzi do aktywnego spędzania czasu, szczególnie na łonie natury.
O tej inicjatywie i o swojej wyprawie w głąb siebie opowie Seweryn Kubicki, który jest pomysłodawcą, a zarazem jednym z uczestników projektu “Piechur – pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce”, nad którym patronat medialny objął National Geographic Traveller.

Zapraszamy serdecznie do naszego Forum Juwenaliowego w niedzielę!
A jeżeli chcielibyście już teraz dowiedzieć się co nieco na temat samego projektu, to zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.projektpuszcze.pl/

 

„Nawarzyłeś piwa, to musisz je teraz wypić”
Jakie jest wasz ulubione piwo? Jasne, ciemne, pszeniczne, jęczmienne, filtrowane, niepasteryzowane, aromatyzowane? Co człowiek, to inny gust. Kto z Was nie zastanawiał się nad stworzeniem tego idealnego smaku?Wychodzimy naprzeciw Waszym marzeniom i razem z Wielkopolskim Oddziałem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych przedstawimy Wam proces warzenia piwa. Przedstawiciele Stowarzyszenia opowiedzą o niezbędnych składnikach, sprzęcie, ale przede wszystkim podzielą się swoim doświadczeniem, bo oni na pewno nawarzyli sobie piwa nie raz!
Wielkopolski Oddział Terenowy skupia wokół siebie członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz miłośników warzenia piwa w domowych zaciszu. Jako stowarzyszenie organizuje warsztaty piwowarskie, pokazy warzenia oraz wspierają organizację konkursów piwowarskich na terenie Wielkopolski.Przybywajcie tłumnie już niedzielę od godziny 18 na Nasze Forum Juwenaliowe!

 

„Ciężar musi być ciężki – zostań fit z Karolem Małeckim”

Lato się zbliża, a to powoduje wzmożoną aktywność na siłowni, aby w nadmorskich kurortach móc pokazać wysportowane ciało. Ale wszystko trzeba robić z głową! O ćwiczeniach, które poprawiają samopoczucie i nie szkodzą opowie podczas Forum Juwe Karol Małecki już w sobotę 27 maja o godzinie 19.

Karol Małecki


Wyczynowy sportowiec, teoretyk i praktyk w jednej osobie.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalizacji trenerskiej z gimnastyką sportową.

Jest instruktorem kulturystyki, trenerem personalnym, założycielem Pro-Fit.

Przygodę ze sportem rozpoczął jako nastolatek, zdobywając liczne nagrody i kolejne tytuły mistrzowskie:

Mistrz Polski Juniorów i Młodzieżowców w Kick-Boxingu,

Mistrz Polski Młodzików i Juniorów w Taekwon-do.

Będąc studentem rozwijał sportową pasję, biorąc udział w wielu imprezach sportowych, zajmując I miejsce w Mistrzostwach AWF-u w Gimnastyce Sportowej, by później wygrać Debiuty Kulturystyczne w Ostrowi Mazowieckiej.

Wkrótce po nich został powołany do Kadry Polski w Kulturystyce, której członkiem jest do dziś.

Od tego czasu odniósł wiele sukcesów w tej dziedzinie, do których zaliczyć można: Tytuł Mistrza Polski w Kulturystyce, tytuł V-ce Mistrzostwa Europy, tytuł V-ce Champion Arnold Classic oraz Champion Amateur Mister Olympia.

W roku 2012 wygrał Arnold Classic Europe w Madrycie oraz Grand Prix PEPA w Opavie. Na Mistrzostwach Świata w Ekwadorze zajął 6 miejsce.

W roku 2013 wygrał Puchar Polski open, a w Mistrzostwach Świata w Maroko – Marrakesz zajął 8 miejsce.
A jeżeli już nie możecie się doczekać spotkania z Karolem, to zapraszamy do odwiedzenia

Kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/koks830821

Oraz

Strony na facebook’u.

Copyright © Juwenalia Poznań 2018
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań