From the blog

Juwenalia Poznań 2016 – Dzień 1

Już rozpoczął się największy studencki festiwal w Wielkopolsce! Od wczoraj bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, tańczyliśmy w rytmie zumby i śpiewaliśmy karaoke. Od godziny 18 zagrali dla nas DJ Bekolektiv oraz DJ Janu. Największą gwiazdą wieczoru był Mrozu, z którym cała publiczność śpiewała „Nie mamy nic, nie mamy nic do stracenia!”. Przed nim zagrała poznańska grupa Mitochondrium i afrykańsko- jamajsko-folkowy zespół Mademoiselle.

Na strefie Forum Juwe mogliśmy podyskutować na temat „Kara śmierci za czy przeciw”, który prowadził dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Adam Szymaniak, oraz wykładu „Jedzenia nigdy dość” prowadzonego przez Macieja Blatkiewicza założyciela bloga „Wygrywam z anoreksją”.

Nie zapominamy o powrocie do tradycyjnego Wielkiego Pochodu Juwenaliowego! Studenci po przejęciu kluczy do miasta od Prezydenta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka, ruszyli kolorowym korowodem z Placu Wolności do Parku im. Jana Pawła II. Najlepsza okazała się drużyna z UAM, na drugim miejscu znalazł się UEP. Na trzecim miejscu podium stanęła drużyna z AWF -u.

Przed nami jeszcze trzy dni świetnej zabawy! Wpadajcie nie tylko na koncerty, ale też do strefy Campusu Studenckiego, gdzie możecie porobić zdjęcia z przyjaciółmi w fotobudce czy wybrać się na speed dating i poznać miłość swojego życia.

Poniżej znajdziecie nasze zdjęcia z wczorajszego dnia. Zobaczcie co się działo i do zobaczenia dzisiaj na terenie!

 

fot. Sebastian Sekulski

fot. Piotr Strzelczyk

Copyright © Juwenalia Poznań 2019
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań