From the blog

Juwenalia Poznań 2016 – Dzień 3

Sobota upłynęła pod znakiem rock’n’rolla i folk-rockowych brzmień, które zaprezentowały takie zespoły jak Krambabula czy głośne i męskie Superhalo. Do wykonawców dołączyła grupa łącząca funkowe inspiracje z rock’n’rollem, czyli Camping Hill, który w marcu tego roku wydał debiutancką płytę „Out Of Control”.

Dopełnieniem rockowej soboty był występ znanego wszystkim klasyka (klasykU??) polskiego rocka i post punku, czyli zespołu Kult! Na dużej scenie zabrzmiały takie utwory jak „Baranek”, „Gdy nie ma dzieci”, „Hej, czy nie wiecie”.

Na małej scenie tradycyjnie tańczyliśmy do rytmów zumby, a Ci, którzy nie mogą doczekać się wakacji mogli bawić się na beach party. Zabawy nigdy za wiele, dlatego przygotowaliśmy coś dla miłośników sportu. Każdy mógł zagrać w siatkówkę (ale piłką był balon wypełniony wodą), oraz poszczotkować w curlingu rozgrywanym z mydłem.

Oprócz zabawy, muzyki i niekonwencjonalnych form sportu na Forum Juwe było równie ciekawie. W sobotę to Agnieszka Mylka zaraziła innych do swojej pasji, jaką jest kryminalistyka. Jako specjalistka od biologii sądowej opowiedziała nam kim są seryjni mordercy, co nimi kieruje i dlaczego zabijają? Dla tych, którzy wolny czas spędzają siedząc z telefonem w ręku ciekawą dyskusją okazało się spotkanie z Marcinem Kasperskim i Maciejem Ślęczką. Ten duet prawniczo-psychologiczny stworzył projekt Smartfonizacji, który ma na celu wzrost świadomości zagrożeń wynikających z nadużywania telefonu i social mediów. W czasie Forum Juwe opowiedzieli o tym, jak zapobiegać i radzić sobie z zagrożeniami XXI wieku.

Karina Olszewska

fot. Sebastian Sekulski

fot. Piotr Strzelczyk

fot. Aleksandra Siwierska

fot. Paweł Wojciechowski

Copyright © Juwenalia Poznań 2019
Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań